Kategória:
Feladás dátuma:
több, mint egy hónapjaÁllapot: újszerű, hibátlan
Személyes Átvétel: Budapest, Bosnyák tér, Corvin mozi, Vagy Postázom a vevő költségére.
Rudolf Steiner: Élet a halál és az újjászületés között
a kozmikus lények szemszögéből nézve
10 előadás, München 1912. november 5. 1913. április 1.
Új Mani-fest Kiadó, Budapest, 2001 - első kiadás (egyszerre jelent meg ilyen és keményborítós változatban)
A könyv 100%-ban újrahasznosított papírból készült!
Kartonált papírkötés - 163 oldal
ISBN: 978-963-00-7348-6
19,7x12 cm
180 g
Fülszöveg
Azt, amit a szellemi világok üzenetének hirdetői feladatuknak tekintenek, nem csupán földi eszmékből vették! A szellemi tények nem földi eszmékből származnak, hanem a teljes élet látásából, mely akkor mutatkozik meg, ha a földi élethez hozzávesszük a halál és az újraszületés között eltöltött időt is. Ebben megmutatkozik egy termékeny emberi jövő lehetősége, nevezetesen, hogy a lélek sivárrá válása ellen munkálkodjunk. Az embernek olyan érzése támad, hogy szükség van a szellemtudományra, az el kell, hogy jöjjön, jelen kell, hogy legyen a világban! A valódi szellemtudomány nélkül a jövőben nem maradhat fenn az emberiség! Persze nem úgy, ahogy valamilyen más tudás nélkül nem maradhatna fenn, hiszen a szellemtudomány olyan tudomány, amely nemcsak fogalmakat és eszméket ad az embernek, hanem életet is! Amit a lélek egyik inkarnációjában mint szellemtudományos fogalmakat és eszméket fogad magába, az következő testet öltésekor életté, belső életerővé, jó életműködéssé válik. A szellemtudomány tehát nem csupán fogalmakban és eszmékben való életet ad az embernek, hanem valódi életerő, életelixírt! (Rudolf Steiner)
Tartalom
Előszó (Drahos Sándor) 5
Első előadás 1912. november 5. 7
A lelki nyugalom mint a szellemi világban való munkálkodás előfeltétele. A beavatás alatti élmények
Második előadás 1912. november 20. 26
Az ember éntudatának ébrentartása mint romboló és a halált előidéző tevékenység. A halál és az újraszületés között a lélek bolygószférákba való beletágulása és ottani élete morális és vallási felkészültsége alapján. A kereszténység realitása és megértése. A Nap-szféra és a golgotai misztérium megértésének kapcsolata.
Harmadik előadás 1912. december 3. 44
Kapcsolat az élők (fizikai világ) és a halottak (szellemi világ) között. Az ember testisége és lelkisége, valamint kapcsolatuk egymással és a kozmosszal.
Negyedik előadás 1912. december 10. 59
Az alvás, valamint a halál és az újraszületés közötti élet viszonya. Az egyiptomi-káldeus korszak emberének gondolkodása a lélek test nélküli életével való hasonlóság és különbség a mai kor emberéhez képest. A görög-római és a mai kor emberének lelki viszonya a világhoz.
Ötödik előadás 1912. december 22. 74
Buddha mint a Krisztus-impulzus kiteljesítője a golgotai-misztérium óta. Assisi Szent Ferenc. Christian Rosenkreutz hatása és kapcsolata Buddhával.
Hatodik előadás 1913. január 7. 86
Az ember életének első szakasza a születéstől. A járni-, beszélni és gondolkodni-tanulás vizsgálata szellemi szempontból.
Hetedik előadás 1913. január 14. 95
Az ember fizikai testére ható növekedési erők. A közvélemény szellemtudományi háttere és hatása a köztes létben.
Nyolcadik előadás 1913. február 11. 112
Az emlékezet és az alvás az élet másik oldaláról nézve. A fizikai emberi lét sivárrá válása. A szellemtudomány missziója.
Kilencedik előadás 1913. március 4. 126
Összefüggések az ember földi inkarnációi és a köztes létben eltöltött tudatossága között. Lucifer és Ahrimán hatása az emberre a szellemi és a fizikai világban. Az ember tevékenysége a köztes létben a földi lét elősegítésére.
Tizedik előadás 1913. április 1. 142
A halál és újraszületés közötti élet az ember lelkiállapotának szempontjából.
Jegyzetek (Drahos Sándor) 157